Апеляційний суд в черговий раз підтвердив протиправність дій Матюшиної

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив протиправність дій Коцюбинського селищного голови Ольги Матюшиної щодо винесення догани Юлії Главацькій. Таке рішення було прийняте вчора, 13 червня.

Так, минулого року Матюшина видала розпорядження, яким було притягнуто до дисциплінарної відповідальності тодішнього секретаря ради Юлію Главацьку. Розпорядження мотивувалося відсутністю Главацької на робочому місці в робочий час.

Главацька надала на селищного голову записку, в якій пояснила, що в цей день вона, як секретар ради, представляла інтереси Коцюбинської селищної ради та її депутатів на засіданні комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. На ньому розглядалось питання про розпуск Коцюбинської селищної ради та конфліктної ситуації, яка склалась у селищі. Це і стало підставою для видання Матюшиною розпорядження №7  про застосування дисциплінарного стягнення – догани до Главацької. 

Як зазначають юристи, голова селища не мала таких повноважень, адже відповідно до ст. 147-1 Кодексу законів про працю України стягнення до правопорушника має право застосовувати лише той орган, який прийняв його на роботу. Крім того, у селищного голови не було і підстав для видання такого розпорядження.

Саме тому Главацька звернулася з позовом до Ірпінського міського суду, який повністю задовольнив її позов, визнав протиправним та скасував розпорядження Матюшиної про притягнення Главацької до дисциплінарної відповідальності.

Апеляційний суд підтвердив рішення Ірпінського міського суду та відмовив Матюшиній у задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін постанову Ірпінського міського суду.

Варто зазначити, що тиждень тому Київським апеляційним адміністративним судом було прийнято аналогічне рішення, яким визнано протиправним та скасовано розпорядження Матюшиної про притягнення заступника селищного голови Пушанка П.П. до дисциплінарної відповідальності.

Уже вкотре суд доводить, що головою ради Матюшиною системно порушуються Конституція та закони України, права й свободи громадян.

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии закрыты