Дров’яні пелети – природна заміна газу й економія бюджету

З нинішнього опалювального сезону на території Приірпіння працюють п’ять котелень на твердому паливі – пелетах. Дров’яними відходами вже опалюються два ірпінські дитсадки («Лісова пісня» і «Радість»), дві школи (№ 3 на Жовтневій та № 13 в Гостомелі), Ірпінська міська лікарня (розташована в Бучі). З нового 2015 року на пелетне опалення планується повністю перевести Ірпінську дитячу міську лікарню (по вул. Комінтерна).

Дров’яні пелети – природна заміна газу й економія бюджету

Котельня на пелетах дитсадка №1 на вул. Паризької Комуни.

Котельні на твердому паливі, встановлені на територіях згаданих навчальних та медичних закладів, забезпечують незалежне від газопостачання опалення, а також чималу економію бюджетних коштів.

За розрахунками начальника відділу ЖКГ Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Артура  Загодіренка, переведення з газового на пелетне опалення зазначених комунальних закладів протягом опалювального сезону 2014-15 років заощадить близько 650 тисяч кубометрів газу, вартістю понад 4 мільйони гривень. Це вже  очевидний плюс, заважаючи на нинішню ситуацію з газом в Україні.

Дров’яні пелети – природна заміна газу й економія бюджету

Як розповіли працівники котельні, за нинішніх вуличних температур котельня споживає близько 600-700 кг пелетів на добу.

Зрозуміло, що за перетне опалення також треба платити. У будь-якому разі – економія бюджетних коштів відчутна – близько 10%. Для порівняння: для ТОВ «Київоблтепло», яке надає послуги з опалення пелетами, за одну гігакалорію фактично наданої теплової енергії встановлено тариф 1152,01 грн. Натомість комунально-побутове підприємство «Теплоенергопостач», що опалює газом,  за одну гігакалорію фактично спожитої енергії бере плату 1288,35 грн. Тобто, різниця 136,34 грн. на кожній гігакалорії, за прогнозами фахівців, надасть економію близько 400-450 тисяч бюджетних гривень протягом одного опалювального сезону. І це завдяки переведенню на тверде паливо шести згаданих котелень.

Дров’яні пелети – природна заміна газу й економія бюджету

Зрозуміло, що підбити підсумки та зробити остаточні висновки можна буде вже по завершенні опалювального сезону. Але вже вимальовуються очевидні переваги пелетного опалення над газовим.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии закрыты