Проблема Ірпеня – стихійні сміттєзвалища

Всесвітній фонд дикої природи (англ. World Wide Fund for Nature – WWF) представив екологічну карту України. З її допомогою можна відмітити екологічні проблеми міста (безпосередньо позначивши їх на карті), а також знайти однодумців та вирішити проблеми разом з ними, чи привернути увагу держорганів, ЗМІ, інших організацій до них. Можна проголосувати за будь-яку проблему, якщо вважаєте її вирішення першочерговим завданням. WWF обіцяє долучиться до вирішення трьох найважливіших проблем за результатами голосування.

Отже, за допомогою спеціального ресурсу www.ecomap.org можна розповісти всім про свою екопроблему та подивитися на карті, де відбуваються інші. Цей проект замислювався Всесвітнім фондом природи в Україні як платформа, здатна об’єднати зусилля різних неурядових організацій, компаній та незалежних активістів для обміну досвідом та покращення стану навколишнього середовища нашої країни. Дуже часто про локальні екологічні проблеми знають тільки місцеві організації та декілька сотень жителів. А як було б добре підключити до їх вирішення однодумців з інших частин держави! Саме за допомогою екологічної карти будь-яка людина чи організація може вказати на екологічну проблему свого регіону та вирішити її разом з усією Україною.

Сьогодні, поглянувши на екологічну карту, можна зрозуміти, що найсерйозніша проблема Ірпеня – стихійні сміттєзвалища. Яке ж їхнє основне «джерело»? Забудовники на виділених земельних ділянках намагаються якомога більше втулити «корисних» квадратних метрів, а на сміттєзбирання зовсім не залишається місця. А от за колишніми нормами «ГОСТу» для багатоповерхівок обов’язково була передбачена прибудинкова територія, зокрема певна кількість квадратних метрів соціального призначення, обов’язкові баки для сміття. За нової влади в державі готується закон, за яким буде реформовано «Держбудконтроль» і всі новобудови прийматимуть в експлуатацію винятково на місцевому рівні. Це сприятиме значному покращенню благоустрою.

Що ж сьогодні залишається робити мешканцям новобудов, де забудовник не передбачив сміттєзбирального майданчика? У кращому разі вони кидають сміття у баки КЖЕПів, КП «ВУКГ» (виробниче управління комунального господарства), на сміттєзбиральних майданчиках загального призначення. Тобто не сплачують за вивезення сміття, оскільки не уклали відповідний договір. У гіршому випадку – вивозять сміття у лісопосадки, взагалі будь-куди.

В Ірпені є три організації – КП «ВУКГ», КП «Гарнітура» і КЖЕП, які на конкурсній основі вивозять сміття, плюс ще є екологічна компанія «Рада», що заохочує людей окремо збирати пластик, скло, папір та винагороджує таких ірпінчан. Потрібно укласти договір із однією з цих організацій, і проблема буде вирішена. КП «ВУКГ», наприклад, їздить під кожен двір, збирає сміття.

Є, звичайно, й інші шляхи. Якщо брати світовий досвід, то сміттєвий бізнес вважається одним із найприбутковіших у країнах західної Європи і в США. Відомо, що столиця Данії стовідсотково опалюється завдяки утилізації сміття, а решта є сировиною для виробництва. А у нас сміття існує для нищення екологічних умов життя.

«Кожного дня ми бачимо сміття в парках, інколи стикаємося з незаконною вирубкою лісу та забудовою на природоохоронних територіях та іншими екологічними проблемами. У кожного з нас є можливість вплинути на ситуацію, але тільки тоді, коли ми об’єднаємо зусилля. Таким чином, чим більше людей та організацій підключиться, тим більше вірогідність успіху», – каже Олександра Ковбаско, автор ідеї екологічної карти.

Отже, якщо Ви стаєте свідками порушення благоустрою в місті, зазначайте їх на карті www.ecomap.org та звертайтеся до відповідних організацій:

1. Ірпінське виробниче управління комунального господарства: м.Ірпінь, вул. Пролетарська, буд. 21, тел.: 61-5-64; 53-3-39.

2. КП «Гарнітура»: м.Ірпінь, вул. Миру, 2-а (юридична адреса), тел.: 63-1-63; 61-9-62.

3. Екологічна компанія «Рада»: м. Буча, вул. С.Кірова, тел.(044) 538-16-10; моб. тел.:(093) 453 82 37;375 13 10.

4. КП «Контроль благоустрою міста»: м.Ірпінь, вул. Центральна, 55, тел.: 63-4-12

 

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии закрыты