Алергія. Вчасно вияви

Вибір антисептика для обробки стіни від цвілі і грибка

Цвіль у житловому приміщенні не тільки псує зовнішній вигляд, але і погіршує самопочуття людини. Основна небезпека полягає в летючих суперечках. Вони проникають повітряно-крапельним шляхом в організм. Після попадання в дихальну систему подразнюють слизову оболонку, отруюючи її отрутами.

Слід заздалегідь подбати про антигрибковом покритті під час будівництва або ремонту. Для боротьби або профілактики розвитку грибків використовуються фунгіциди.

Причини появи цвілі

Надлишок вологи є основною причиною появи цвілі. Під впливом грибкових спор розвивається бронхіт, алергія, туберкульоз і астма. Діти та літні люди більше за інших схильні до впливу цвілі.

Свідчення появи грибка:

 • Наявність плям на стелі і стінах. Плями цвілі бувають чорного, зеленого або сірого кольору.
 • Запах вогкості в приміщенні. Утворення мокрих розлучень.
 • Відшарування будівельних матеріалів.

Люди, що проживають у таких будинках, страждають зниженням уваги і концентрації, у них часто болить голова, вони швидко стомлюються.

Причини виникнення цвілі:

 • Підвищена вологість у приміщенні. Грибок починає свій розвиток в кутах кімнати. Сприятливою умовою для зростання послужить відсутність вентиляції і застій повітря. Вентиляція перешкоджає росту грибка, так як проточний видуває повітря спори у вентиляційну шахту.
 • Пори в стінах, через які просочується волога.
 • Прорив каналізації або поганий стан водопровідних труб.
 • Сирий і холодний горище.
 • Тонкі стіни, які швидко промерзає в зимовий час.
 • Надмірне зволоження повітря.


Цвіль мешкає не тільки на шпалерах і деревині, але і в цегляних стінах. В такій ситуації проблема вирішується значно простіше. Грибок просто усувається з поверхні цегли, а стіна покривається спеціальним розчином. Рідкі антигрибкові засоби проникають між щілин в стінах і знищують спори цвілі.

У грибка високі темпи розвитку. Він здатний за рік вразити до 70% ділянки деревини. Видалити його з дерева неможливо, тому уражені деталі повністю замінюються. Дошки, покриті цвіллю, бажано спалювати.

Фунгіциди для боротьби з грибком

Фунгіциди — це хімічні препарати для боротьби з грибком. Вони знищують дорослі особини і суперечки. Пари фунгіцидів небезпечні для здоров’я людини, тому обробка приміщення повинна проводитися в масці.

Виділяються наступні групи препаратів:

 • грунтовка;
 • концентрат для боротьби з цвіллю.

Для профілактики використовуються будівельні емульсії. Вони наносяться на ділянку перед остаточною обробкою. Ґрунтовка проникає в пори будівельних матеріалів, закупорює простір і перешкоджає скупченню вологи.

У складі грунтовки не повинно бути небезпечного для здоров’я речовини — карбендазіма.

Типи грунтовки:

 1. 1. Засіб глибокого проникнення. Підходить для обробки плитки у ванній кімнаті.
 2. 2. Зміцнююча. Наноситься перед поклейкою шпалер.
 3. 3. Універсальний засіб. Використовується для обробки будь-яких типів поверхні.

Концентрати здатні проникати глибоко в структуру матеріалу, знищуючи пророслі суперечки. Такі препарати діють протягом довгого часу після обробки.

Виділяють наступні групи концентратів:

 1. 1. Латексні засоби рекомендуються використовувати в житлових приміщеннях. В їх складі немає солі важких металів.
 2. 2. Акрилові застосовуються зовні і всередині приміщення.
 3. 3. Алкідні емульсії використовуються для деревини.

Чим обробити стіни від цвілі

Грунтовки наносяться на етапі ремонту або будівництва. Дозволяють запобігти скупчення вологи в приміщенні.

Популярні засоби:

 • Milkill — це латексна емульсія з біоцидом. Знищує не тільки дорослі грибки, але і суперечки. Засіб призначений для покриття гладких поверхонь бетону і цегли. Витрата матеріалу складає 250 р. на 1 кв. метр. Емульсію рекомендується нанесення в 3 шари.
 • Acryl Grundierung — це акрилова грунтовка, що володіє властивістю глибокого проникнення. Витрата матеріалу становить 1 л на 15 кв. метрів.
 • Засіб Shimmelstopp Dufa застосовується як добавка до будівельних матеріалів. Ця концентрована ґрунтовка змішується з фарбою і шпаклівкою перед нанесенням.
 • Mixonit GR43 — засіб глибокого проникнення. Додається в сухі будівельні матеріали.

Деревина більше інших матеріалів піддається атаці грибків. Її слід обробляти інсектицидними засобами.

Популярні засоби для обробки деревини:

 • Dufa-Holzlasur — декоративне покриття для захисту від грибка. Володіє гідрофобними властивостями. Знищує пори і запобігає гниттю матеріалу.
 • Барамон С30 — незмивна просочення для дерева. Препарат кристалізується через 2 дні після нанесення. Засіб захищає не тільки від грибка, але і від комах. Підходить для позбавлення від спор і дорослої цвілі. Барамон С30 не застосовується до щільної деревини.
 • Pinotex Base — грунтовка, яка містить у своєму складі антисептик. Використовується для зовнішніх робіт.

Профілактичні емульсії:

 • Ceresit CT 99 — засіб тривалої дії. Застосовується як на вулиці, так і в квартирі. Використовується на цеглу, бетон і штукатурку. Не підходить для металевих поверхонь.
 • Абедіс 06 — універсальний препарат для профілактики та позбавлення від грибку. Перед використанням розводиться у воді 1:2. Після закінчення 2 днів стіна, оброблена Абедіс 06, омивається чистою водою. У важких випадках процедуру допускається повторювати через 36 годин.
 • Dali — антисептик для профілактики. Використовується для очищення стін від спір перед фарбуванням.

Народні засоби

В домашніх умовах можна виготовити антигрибковий засіб з підручних матеріалів. Розчини з підручних матеріалів виготовляються таким чином:

 • У складі відбілювача Білизна є гіпохлорит натрію. Цей компонент згубно впливає на спори цвілі. Після нанесення на поверхню знищує спори, але грибок продовжує жити всередині матеріалу стіни. Відбілювач токсичний для людини, потрібно застосовувати з обережністю.
 • Розчин мідного купоросу і оцту. Для його виготовлення знадобиться 10 л води, 500 г мідного купоросу і 2 л оцтової есенції. Рідина нагрівається до 60 градусів перед нанесенням. Отриманим розчином просочують ганчірочку і протирають уражену ділянку.
 • Фурацилін — відмінний засіб для боротьби з грибком. Розчин виготовляється з 15 таблеток і 1 л води. Таблетки слід розтерти в порошок і додати у воду. Отриманим розчином можна помазати стіни і вікна, але сильно зволожувати не потрібно. Це дешевий засіб відмінно підходить, щоб обробити стіни від цвілі. Тим не менш глибокі спори залишаться живими.

Такі розчини допомагають при незначних ураженнях. Для хорошого і тривалого ефекту потрібно вдатися до фунгицидам.