Як в Ірпені знайомилися з латвійською культурою

Сьогодні в Ірпені відбувся Міжнародний фестиваль українсько-латвійського мистецтва “Єднання культур”. Захід проходив у парку ім. Правика. Чудова погода сприяла тому, що сюди завітали багато ірпінців та гостей міста.

“Ми з великим задоволенням в переддень відміни візового режиму хочемо провести такий фестиваль, адже всі ми європейці. У нас з вами одна історія, багатогранна культура не гірша інших культур. Ми можемо гідно приймати гостей, ми можемо гідно представляти Україну. Дякую ірпінському міському голові Володимиру Карплюку і депутатському корпусу, адже підтримання культури є благородною справою і обов’язково повернеться сторицею”, – розповіла начальник відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.

Фестиваль розпочався з запального виступу Волинського державного академічного хору. Хористи виконували українські пісні та грали на народних інструментах. Латвійці із задоволенням спостерігали за виступом своїх колег.

Не менш яскравим став виступ молодіжного танцювального колективу “Усинш”, які з першого танцю продемонстрували своєрідність їх культури. Виступ гостей складався з 4 танців весільного характеру. Як пояснила концертмейстер пані Рута, перший танець розповів про повагу до свята, другий – соло весільного подружжя, третій – вітання родичів та знайомих, і, нарешті, четвертий  – чоловік забирає кохану дружину додому. Загалом виступ був настільки цікавим та новітнім для українців, що більшість глядачів не могли відірвати погляду, насолоджуючись побаченим.

Фестиваль проходив за підтримки мера Ірпеня Володимира Карплюка. Слід зазначити, що подібний захід в Ірпені проводиться вперше.

Закладка Постоянная ссылка.

Комментарии закрыты